Nabór wniosków o refundację kosztów wyposażenia stanowiska pracy

Print Drukuj

Powiatowy Urząd Pracy w Dębicy ogłasza nabór wniosków

o refundację kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy w ramach projektu

„Aktywizacja osób bezrobotnych z powiatu dębickiego (II)”

realizowanego w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Podkarpacia 2021–2027

 

Do udziału w projekcie mogą zostać skierowane osoby zarejestrowane w PUP w Dębicy jako bezrobotne, z których co najmniej 80% będą stanowić: osoby należące do grup znajdujących się w  szczególnie trudnej sytuacji na rynku pracy tj.:

 - osoby do 30 roku życia* (do dnia poprzedzającego dzień 30 urodzin);
 - osoby powyżej 55 roku życia
(od dnia 55 urodzin);
 - osoby długotrwale bezrobotne;
 - kobiety;
 - osoby z niepełnosprawnościami;
 - osoby o niskich kwalifikacjach (wykształcenie maksymalnie na poziomie szkoły średniej).

Wsparcie dla osób młodych, do 30 roku życia będzie udzielane w projekcie zgodnie ze standardami określonymi w Planie realizacji Gwarancji dla młodzieży w Polsce (GdM) tzn. w ciągu 4 miesięcy osobom młodym zostanie zapewniona wysokiej jakości oferta zatrudnienia, dalszego kształcenia, przyuczenia do zawodu lub stażu. W przypadku osób do 25 roku życia okres ten będzie liczony od dnia rejestracji w urzędzie pracy, a w przypadku osób powyżej 25 roku życia od dnia przystąpienia do projektu.

UWAGA! Nabór zakończony.

Wnioski będą przyjmowane dnia: 10 marca 2025 r.

Kwota refundacji, o jaką można wnioskować na jedno stanowisko: do 35 000,00 zł

Planowana liczba miejsc: 4

O refundację mogą ubiegać się przedsiębiorcy, którzy funkcjonują co najmniej 6 miesięcy.

Przed podjęciem decyzji o złożeniu wniosku proszę zapoznać się z Zasadami dokonywania z Funduszu Pracy refundacji kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy dostępnymi na stronie internetowej Urzędu.

Szczególną uwagę należy zwrócić na kompletność i poprawność wypełnionej dokumentacji. Wniosek  należy składać na obowiązującym formularzu. Każdy punkt we wniosku należy wypełnić w  sposób czytelny i jednoznaczny. Nie należy pozostawiać jakichkolwiek punktów bez odpowiedzi. Wszelkie poprawki należy dokonywać poprzez skreślenie i zaparafowanie.

Wniosek wraz z załącznikami można pobrać ze strony internetowej Powiatowego Urzędu Pracy w  Dębicy: zakładka Urząd > dokumenty do pobrania > Refundacja kosztów wyposażenia stanowiska pracy

Zawód, w którym utworzone będzie stanowisko pracy musi być zgodny z obowiązującą Klasyfikacją zawodów i specjalności.

Urząd nie dopuszcza w złożonych wnioskach zmian dotyczących zawodów, w których będzie utworzone  stanowisko pracy.

Klasyfikacja zawodów i specjalności dostępna jest na Wortalu Publicznych Służb Zatrudnienia, link: https://psz.praca.gov.pl/rynek-pracy/bazy-danych/klasyfikacja-zawodow-i-specjalnosci.

Wnioskodawca planując rodzaj pracy, jaka będzie wykonywana przez skierowanego bezrobotnego ma możliwość korzystania z opisu zawodów zamieszczonego na Wortalu Publicznych Służb Zatrudnienia, link: https://psz.praca.gov.pl/rynek-pracy/bazy-danych/klasyfikacja-zawodow-i-specjalnosci/wyszukiwarka-opisow-zawodow.

W razie pytań lub wątpliwości  prosimy o kontakt  telefoniczny pod numerem: 14 6809167

Wypełniony wniosek należy złożyć w sekretariacie Urzędu na I piętrze (Dębica, ul. Cmentarna 20 w godz. od 8.00 do 15:00). 

Wnioski można przekazywać również za pośrednictwem operatora pocztowego w rozumieniu przepisów o prawie pocztowym na adres: 39-200 Dębica, ul. Cmentarna 20.

*UWAGA! Ważna informacja dot. badania oceny kompetencji cyfrowych u osób do 30 roku życia.
Projekt zakłada, że udział w projekcie osób młodych do 30 roku życia każdorazowo będzie poprzedzony oceną umiejętności cyfrowych, a w razie potrzeby, poziom tych kompetencji zostanie uzupełniony.
Ww. osoby zobligowane będą do wykonania TESTU KOMPETENCJI CYFROWYCH u doradców klienta (doradców zawodowych lub pośredników pracy).

Test bada umiejętności cyfrowe w następujących obszarach:

  •     umiejętność korzystania z informacji i z danych,
  •     komunikacja i współpraca,
  •     tworzenie treści cyfrowych,
  •     bezpieczeństwo,
  •     rozwiązywanie problemów.

________________________________________________________________________________
Zgodnie z definicją Zaleceń Rady Europejskiej 2018 „Kompetencje cyfrowe obejmują krytyczne i odpowiedzialne korzystanie z technologii cyfrowych i interesowanie się nimi do celów uczenia się, pracy i udziału w społeczeństwie". Szacuje się, że ponad 90% miejsc pracy wymaga posiadania kompetencji cyfrowych dlatego, w ramach Planu Realizacji Gwarancji dla Młodzieży w Polsce przyjęto założenie, że każda osoba do 30 roku życia powinna dysponować minimalnym przygotowaniem w zakresie kompetencji cyfrowych. Przygotowanie to niezbędne będzie niezależnie od stanowiska pracy czy wykonywanego zawodu.

 #FunduszeEuropejskie  #FunduszeUE

 

Załączniki

Zasady dokonyw refundacji kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy
Zasady dokonyw refundacji kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy.pdf 260 KB
Informacje o publikacji dokumentu