W związku z koniecznością oszacowania zapotrzebowania na środki rezerwy Krajowego Funduszu Szkoleniowego w 2025 roku, Powiatowy Urząd Pracy w Dębicy zaprasza Pracodawców z terenu Powiatu Dębickiego zainteresowanych ubieganiem się o finansowanie działań obejmujących kształcenie ustawiczne pracowników i pracodawców ze środków rezerwy Krajowego Funduszu Szkoleniowego do wypełnienia ankiety i przekazania jej w terminie do 15 stycznia 2025r. :
- drogą elektroniczną na adres: sekretariat@pup.debica.pl lub
- faksem 14 6809 103
PRIORYTETY WYDATKOWANIA REZERWY KRAJOWEGO FUNDUSZU SZKOLENIOWEGO W ROKU 2025 TZW. PULA RADY RYNKU PRACY
- Wsparcie rozwoju umiejętności i kwalifikacji osób po 50 roku życia.
- Wsparcie rozwoju umiejętności i kwalifikacji osób z orzeczonym stopniem niepełnosprawności.
- Wsparcie rozwoju umiejętności i kwalifikacji osób z niskim wykształceniem.
- Wsparcie rozwoju umiejętności i kwalifikacji w obszarach/branżach, które powiatowe urzędy pracy określą na podstawie wybranych przez siebie dokumentów strategicznych, analiz czy planów rozwoju jako istotne dla danego powiatu czy województwa.
Na podstawie STRATEGII ROZWOJU POWIATU DĘBICKIEGO NA LATA 2015-2025 ORAZ STRATEGII ROZWIĄZYWANIA PROBLEMÓW SPOŁECZNYCH W POWIECIE DĘBICKIM NA LATA 2019-2026 jako obszary/branże istotne dla powiatu dębickiego uznano :
I. branżę chemiczną i ochronę środowiska (CHM) o przynależności do ww. branży decydować będzie posiadanie jako przeważającego (według stanu na 1 stycznia 2025 roku) jednego z kodów PKD wymienionego w SEKCJI C „PRZETWÓRSTWO PRZEMYSŁOWE" – DZIAŁ 20 „PRODUKCJA CHEMIKALIÓW I WYROBÓW CHEMICZNYCH"
II. branżę transportu drogowego (TDR) o przynależności do ww. branży decydować będzie posiadanie jako przeważającego (według stanu na 1 stycznia 2025 roku) jednego z kodów PKD wymienionego w SEKCJI H „TRANSPORT I GOSPODARKA MAGAZYNOWA"
III. branża handlowa (HAN) o przynależności do ww. branży decydować będzie posiadanie jako przeważającego (według stanu na 1 stycznia 2025 roku) jednego z kodów PKD wymienionego w SEKCJI G „HANDEL HURTOWY I DETALICZNY; NAPRAWA POJAZDÓW SAMOCHODOWYCH, WŁĄCZAJĄC MOTOCYKLE" – DZIAŁ 46 HANDEL HURTOWY, Z WYŁĄCZENIEM HANDLU POJAZDAMI SAMOCHODOWYMI ORAZ DZIAŁ 47 HANDEL DETALICZNY, Z WYŁĄCZENIEM HANDLU DETALICZNEGO POJAZDAMI SAMOCHODOWYMI
Na kształcenie ustawiczne pracowników i pracodawcy, zgodnie z art. 69a ust. 2 pkt. 1 ustawy z dnia 20 kwietnia 2004r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (Dz. U. z 2024r. poz. 475 z późn. zm.) składają się:
- określenie potrzeb pracodawcy w zakresie kształcenia ustawicznego w związku z ubieganiem się o sfinansowanie tego kształcenia ze środków KFS,
- kursy i studia podyplomowe realizowane z inicjatywy pracodawcy lub za jego zgodą,
- egzaminy umożliwiające uzyskanie dokumentów potwierdzających nabycie umiejętności, kwalifikacji lub uprawnień zawodowych,
- badania lekarskie i psychologiczne wymagane do podjęcia kształcenia lub pracy zawodowej po ukończonym kształceniu,
- ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków w związku z podjętym kształceniem.
Starosta może przyznać środki z KFS na sfinansowanie kosztów, o których mowa wyżej w wysokości 80% tych kosztów, nie więcej jednak niż 300% przeciętnego wynagrodzenia w danym roku na jednego uczestnika, a w przypadku mikroprzedsiębiorstw w wysokości 100%, nie więcej jednak niż 300% przeciętnego wynagrodzenia w danym roku na jednego uczestnika.
Ankieta ma charakter badawczy i nie stanowi zobowiązania dla żadnej ze stron.
Szczegółowe informacje dostępne telefonicznie pod numerami:
14 6809 -187 lub 14 6809 -188 lub 14 60809 -189.
Ankieta ma charakter badawczy i nie stanowi zobowiązania dla żadnej ze stron.
Szczegółowe informacje dostępne telefonicznie pod numerami:
14 6809 -187 lub 14 6809 -188 lub 14 60809 -189.